Schody strychowe

Schody strychowe to jeden z tych elementów wyposażenia domu do którego przywiązujemy zbyt małą uwagę. Często stara się zastąpić schody strychowe rozwiązaniami tymczasowymi takimi jak drabiny. Nie służy to jednak bezpieczeństwu domowników jak i komforcie przemieszczania się pomiędzy powierzchnią użytkową domu a strychem. Warto zatem pamiętać, że wybór odpowiednich schodów strychowych jest bardzo istotny.

Musicie wiedzieć, że to właśnie schody strychowe dają Wam możliwość szybkiego i bezpiecznego przemieszczania się na poddasze bez potrzeby wykonania bardzo kosztownych, tradycyjnych schodów betonowych. Sprawdzą się doskonale tam gdzie właściciele chcą zaoszczędzić nie tylko pieniądze ale również dostępną przestrzeń mieszkalną.

Schody strychowe czyli duża oszczędność miejsca

Nowoczesne schody strychowe Fakro to rozwiązanie, które sprawia, że nawet w trakcie składania drabinki nie potrzeba zbyt dużej ilości przestrzeni. Schody tego rodzaju po prostu chowają się w stropie. Tym samym możemy mówić o bardzo dużej oszczędności przestrzeni użytkowej.

Schody strychowe – zamontuje je praktycznie każdy

Istotną zaletą schodów strychowych jest również prostota ich montażu. Dzięki załączonej instrukcji przy użyciu nieskomplikowanych narzędzi praktycznie każdy właściciel mieszkania przy pomocy drugiej osoby może zainstalować schody samodzielnie.

Korzystanie ze schodów strychowych nigdy nie było tak proste

Producenci schodów strychowych tacy jak Fakro dbają również o łatwość i komfort korzystania ze swojego rozwiązania. W związku z tym w zestawie otrzymują Państwo drążek, który pozwala wygodnie otwierać jak i też zamykać schody strychowe.

Okna dachowe

Okna dachowe – Rolety – Markizy i Schody

Coraz częściej można zaobserwować sytuację w której to inwestorzy decydują się na budowę domu wraz z poddaszem użytkowym. W takim przypadku niezbędnym elementem konstrukcyjnym okazują się być okna dachowe. Ich funkcja polega nie tylko na doświetleniu wnętrza ale również staje się istotnym elementem aranżacyjnym, który wpływa na klimat i charakter danego pomieszczenia.

Okna dachowe a okna fasadowe

Mimo, że okna dachowe jak i fasadowe pełnią analogiczną funkcję to różnią się jednak pod względem konstrukcji oraz montażu. Główną różnicę stanowi kołnierz uszczelniający. Elementy takie jak przeszklenie czy też rama są już jednak stosunkowo podobne do okien fasadowych. Podczas doboru okna dachowego należy szczególną uwagę zwrócić na jego sposób sterowania, otwierania jak i też parametry termoizolacyjne.

Materiał z jakiego wykonane są okna dachowe

W przypadku okien dachowych najpopularniejszym materiałem służącym do ich konstrukcji jest klejone warstwowo drewno oraz PCV. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z technologią warstwowego klejenia drewna, które zapewnia ramom znacznie większą odporność i wytrzymałość. Okna plastikowe to wybór obecnie nieco mniej popularny przez fakt, że nie znoszą one tak dobrze długotrwałego oddziaływania czynników atmosferycznych na jakie narażone są okna dachowe.

Metody sterowania oknami dachowymi

Na chwilę obecną klienci mogą wybierać pomiędzy dwoma sposobami sterowania oknami dachowymi. Pierwszy i najpopularniejszy to ręczna obsługa przy wykorzystaniu specjalnych drążków. Druga opcja to sterowanie automatyczne pozwalające na kontrolę okna dachowego za pomocą pilota bądź łącznika ściennego.

© ba ba
facebook