Elektryka do okien

Jeszcze kilka lat temu automatyka okienna była stosowana wyłącznie w budynkach użyteczności publicznej czy też w wieżowcach i biurach gdzie niejednokrotnie dostęp do okna był utrudniony lub też praktycznie niemożliwy. Obecnie jednak wraz z rozwojem techniki oraz spadającymi cenami elektryka do okien spotykana jest coraz częściej w domach mieszkalnych. Wszystko za sprawą tego, że zapewnia ona wygodę oraz podnosi poziom bezpieczeństwa.

Elektryka do okien – nie tylko w biurowcach

W ofercie naszego sklepu odnajdą zatem Państwo akcesoria do sterowania elektrycznego przeznaczone dla popularnych modeli okien. Co istotne elektrykę okienną zastosować można zarówno w przypadku okien do których doprowadzone zostało źródło prądu jak i takich gdzie nie ma owej możliwości. W tym drugim przypadku źródłem prądu okazuje się energia słoneczna. Nasz sklep oferuje kompleksowe rozwiązania zarówno pierwszego jak i drugiego typu do modeli okien Fakro czy też Velux.

Automatyka okienna - zadbaj o komfort i bezpieczeństwo

Produkty elektryczne Velux pozwolą Państwu na pełną automatyzację pracy okien tej marki, natomiast akcesoria do automatyki znajdujące się w zakładce sterowanie Fakro pozwolą w prosty sposób kontrolować działanie okien.

Okna dachowe

Okna dachowe – Rolety – Markizy i Schody

Coraz częściej można zaobserwować sytuację w której to inwestorzy decydują się na budowę domu wraz z poddaszem użytkowym. W takim przypadku niezbędnym elementem konstrukcyjnym okazują się być okna dachowe. Ich funkcja polega nie tylko na doświetleniu wnętrza ale również staje się istotnym elementem aranżacyjnym, który wpływa na klimat i charakter danego pomieszczenia.

Okna dachowe a okna fasadowe

Mimo, że okna dachowe jak i fasadowe pełnią analogiczną funkcję to różnią się jednak pod względem konstrukcji oraz montażu. Główną różnicę stanowi kołnierz uszczelniający. Elementy takie jak przeszklenie czy też rama są już jednak stosunkowo podobne do okien fasadowych. Podczas doboru okna dachowego należy szczególną uwagę zwrócić na jego sposób sterowania, otwierania jak i też parametry termoizolacyjne.

Materiał z jakiego wykonane są okna dachowe

W przypadku okien dachowych najpopularniejszym materiałem służącym do ich konstrukcji jest klejone warstwowo drewno oraz PCV. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z technologią warstwowego klejenia drewna, które zapewnia ramom znacznie większą odporność i wytrzymałość. Okna plastikowe to wybór obecnie nieco mniej popularny przez fakt, że nie znoszą one tak dobrze długotrwałego oddziaływania czynników atmosferycznych na jakie narażone są okna dachowe.

Metody sterowania oknami dachowymi

Na chwilę obecną klienci mogą wybierać pomiędzy dwoma sposobami sterowania oknami dachowymi. Pierwszy i najpopularniejszy to ręczna obsługa przy wykorzystaniu specjalnych drążków. Druga opcja to sterowanie automatyczne pozwalające na kontrolę okna dachowego za pomocą pilota bądź łącznika ściennego.

© ba ba
facebook